9 آذر 1387 ساعت 09:06

حمید سبزواری: از چاپ مجدد آثارم به کلی مایوس هستم

 

حمید سبزواری شاعر سرودهای انقلابی در پاسخ به این سوال خبر نگار لوح که این روزها مشغول چه کاری هستید گفت: کار مشخصی ندارم فقط هر روز یک ساعت به یک شورا در صدا و سیما سری می زنم و در آنجا نظرات خود را می گوییم .
 وی عنوان کرد : درباره چاپ آثارم خیلی مایوس هستم و دیگر دلم نمی خواهد آنها را به چاپ بسپارم چرا که همه به نوعی مرا اذیت می کنند مثلا چاپخانه ای که شعر هایم را بعد از جمع آوری برای چاپ به آن سپردم  بعد از مدتی سر دواندن به کلی مرا مایوس کرد و اکنون  اگر اصرار بچه های خودم و برخی از دوستان نباشد اصلا آنها را چاپ نمی کنم در واقع این بچه ها هستند که دارند یک بار دیگر آثارم را جمع می کنند تا به چاپ بسپارند.
سراینده " سرود سپیده " عنوان کرد : من در همه عرصه ها شعر سروده ام از شعرهای انقلابی گرفته تا شعر طنز و به نظر خودم تا حد توانم دینم را به ادبیات ادا کرده ام .
وی ادامه داد : در گذشته در عرصه طنز هم شعر می سرودم اما از آنجایی که شعر طنز در ایران جایگاه چندانی  ندارد  چرا که طنز عموما نیشدار نیست ومشکلی را از جامعه حل  نمی کند در حالی که نیش دارد بودن و بیان دردهای جامعه از عمده ترین ویژگی های طنز است و شعر طنز ما این ویژگی را ندارد به همین دلیل  این کار را کنار گذاشتم. البته در گذشته گاهی اوقات شعرهای طنز خودم را به مجله ای به نام" توفیق" می دادم که چاپ کند .
 وی به شعر انقلاب اشاره کرد و یاد آور شد : شعر انقلاب باید شعری خروشان باشد که به مردم آگاهی بدهد البته من در شعرهایم همواره این مسئله را مورد تو جه قرار داده ام اما مثل این که امروز عده ای می خواهند که مردم انقلاب و آرمانهای آن را به فراموشی بسپارند در حالی که شعر انقلاب شعر تمام نشدنی است .
 این شاعر انقلابی در پایان  تصریح کرد: مهم ترین ویژگی شعر انقلاب هشیارکردن مردم از جریانهای است که هویت جامعه آنها را تهدید می کند. در واقع شعر انقلابی شعری است که بتواند روح حماسه و جانبازی را در جامعه تقویت کند .

ارسال به دوستان بازدید: 916